?> Tipy na výlet do 30 minut od Modřan | Blog | Developerský projekt Modřany | Rezidence Modřanka

14.05.2018

Tipy na výlet do 30 minut od Modřan

Okolí Modřan vás doma sedět nenechá. Ohromující příroda, řada sportovišť a cyklostezka podél Vltavy vábí k akci. Ale jen kousek od Modřan se nachází hned několik zajímavých míst s pestrou nabídkou aktivit, které se vyplatí navštívit. Jaké to jsou?

Dostihy Velká Chuchle

Na protějším břehu Vltavy se rozprostírá Velká Chuchle proslulá tamním dostihovým závodištěm. Vydejte se zhlédnout souboj mezi jezdci na koňských hřbetech klidně s celou rodinou. Pokud vaše dítka omrzí sledování dostihové trati, areál ve Velké Chuchli nabízí spoustu možností zábavy pro nejmenší. Venkovní herna jim dává k dispozici pískoviště, houpačky, prolézačky. Každou neděli se mohou děti povozit na zdejších ponících. V zastřešeném dětském kousku se vyřádí v míčkovém bazénu, skákacím hradu nebo klouzáním se na skluzavce.

Dostihy Velká Chuchle - ilustrační obrázek

Modřanský přívoz

Lodní přívoz totiž spojuje osídlené Modřany s přírodnějším levým břehem Vltavy. Přístaviště přívozu - Nádraží Modřany se nachází v blízkosti zastávek tramvají číslo 3 a 17, autobusů 139, 165, 173 a 341, vlaků S8 a S80 a také pár minut chůze od Rezidence Modřanka.

Přívozem se můžete projet i nad rámec plaveb uvedených v jízdním řádu, a to vždy mezi první a poslední plavbou. Pokud tedy potřebujete na opačný břeh, stačí zazvonit na zvon, nebo převozníka požádat. Za mimořádnou plavbu se neplatí žádný příplatek. Lodní přívozy jsou totiž součástí městské hromadné dopravy, takže vám stačí platná jízdenka, Lítačka nebo SMS jízdenka.


Rádi byste vyrazili třeba právě na dostihy nebo pracujete na protějším břehu Vltavy a nechce se vám to celé objíždět? Každý rok, dd dubna do října, máte možnost se z Modřan na druhý břeh přepravit lodním přívozem. 

Aquapalace Praha

Do půlhodiny hravě zdoláte vzdálenost mezi Modřany a čestlickým Aquapalace Praha. Rozlehlý komplex plný vodních atrakcí je zážitkem pro celou rodinu. Na své si přijdou plavci, milovníci vířivek i adrenalinoví nadšenci. Během horkých dnů nezapomeňte navštívit venkovní mokrý bar umístěný přímo v bazéně.

Průhonický park

Vychutnejte si romantickou procházku po Průhonickém parku vzdáleném od Modřan něco málo přes 20 minut. Příroda Prahy 4 vás ohromí. Cestou narazíte na nespočet vyhlídek, určitě se ale zastavte u rybníka Bořín. Kromě další vyhlídky vás zde čeká můstek a přeliv, který vás zviklá. Jste ještě v realitě, nebo jste se přenesli do elfího království?

Za pozornost stojí rovněž Průhonický zámek. Jeho noblesní krása zlákala nejednoho filmaře, a tak se zde natáčelo hned několik oblíbených českých pohádek. Například S čerty nejsou žerty, Popelka, Tři veteráni nebo Princezna se zlatou hvězdou na čele.


Průhonický park s výhledem na jezero

Nový hrad u Kunratic

Nedaleké Kunratice mají také co nabídnout. V jejich blízkosti stojí pozůstatky královského gotického hradu. Zřícenina se nachází v obklopení Kunratického lesa, kam zpovzdálí doléhá bublání Kunratického potoka. Od roku 1958 se Nový hrad řadí mezi kulturní památky ČR.

Jesenice Fun Park

30 minut cesty a přivítá vás Jesenice Fun Park. Areál nabízí různorodou škálu sportovních aktivit a zábavy, není tedy divu, že se těší velké oblibě nejen místních. Děti se v zábavním parku nejen pobaví, nýbrž i rozvíjí své schopnosti. Sportovci mohou využít tenisové kurty, multifunkční hřiště pro míčové hry a pro beach volejbal jsou vyčleněná hned dvě hřiště.

Dvojice se zase jistě zabaví při badmintonu. Bruslení, koloběžky, vyjížďky na kole – přilehlá cyklostezka nabízí spoustu možností. Jestli si chcete odpočinout a zároveň se potkat se svými obchodními partnery, vyzkoušejte golf. Pro malé nadšence je v Modřanech i minigolf.

Nebo dáte přednost spíše stolnímu tenisu, minigolfu či si zahrajete pentanque? V odpočinkové zóně načerpáte energii i se občerstvíte.

Výlet do Jesenice Fun Parku je jako stvořený pro všechny, kdo si nadšeně vychutnávají chvíle aktivního odpočinku.

Modřanský biograf a letní kino ve Žlutých lázních

Pokud milujete filmy a neunikne vám žádná novinka, tak pár minut od Rezidence Modřanka je Modřanský biograf. Jestli v létě spíše upřednostňujete filmy pod širým nebem, zajděte do nedalekých Žlutých lázníchkde provozují Letní kino Yellow Cinema.

Paddleboarding ve Žlutých lázních

Víte, kde je první půjčovna paddleboardu v Praze? Nachází se pár zastávek od Rezidence Modřanka ve Žlutých lázních.

A co vlastně paddleboarding je? Během letních měsíců jste si v Praze na Vltavě jistě všimli lidí, kteří stojí na surfařském prkně a pádlují, tak to je paddleboarding. Ten vznikl již ve 30. letech 20. století na exotické Havaji a také v Polynesii a letos zažívá obrovský boom po celém světě.

K tomuto sportu nepotřebujete moře, protože k rozpohybování surfu nemusíte čekat na tu správnou vlnu, takže se dá provozovat třeba právě v Praze na Vltavě. Tento sport se také nazývá SUP tedy „Stand Up Paddling“ a zapojíte během něj všechny svaly na těle a také se naučíte držet skvěle rovnováhu. Pár teplých letních dní nás ještě určitě čeká, takže je využijte a vyzkoušejte paddleboarding.

Jak se z Rezidence Modřanka dostanete do Žlutých lázní? Stačí se svést pár zastávek tramvají číslo 3 nebo 17 a vystoupit na zastávce Dvorce. Žluté lázně jsou také dobře přístupné autem nebo procházkou po cyklostezce. 

Dům dětí a mládeže Modřany

Děti už mají prázdniny, ale vy potřebujete chodit do práce a babička také nemůže hlídat? A slyšeli jste už o příměstských táborech? V modřanském Domově dětí a mládeže, který je pár minut od Rezidence Modřanka, takové tábory pořádají každé léto.

Příměstské tábory se postarají o vaše ratolesti v období hlavních prázdnin ve dnech, kdy musíte být v práci. Jedná se o jednodenní akce, které děti zabaví a zajistí jim program v době, kdy se jim nemůžete věnovat.

Domov dětí a mládeže Modřany pořádá příměstské tábory každoročně a zajišťuje pro děti pestrý program. Letos se mohou těšit na návštěvu bazénu, lanového centra, planetária, bruslení, bílé jeleny a mnoho dalšího.  

Pokud neseženete na část letních prázdnin hlídání, pár minut od Rezidence Modřanka je pro děti připraven bohatý program na který budou s radostí vzpomínat. 

Už víte, kam se vydáte na výlet nedaleko Rezidence Modřanka?

Čtěte také

Kam na výlet v okolí Modřanky

Kam za sportem v okolí Rezidence Modřanka

Důležitá místa v okolí Modřan


Přejít zpět na blog

NAPIŠTE NÁM

MÁM ZÁJEM O

ODESLAT