14.05.2018

5 tipů na výlet do 30 minut od Modřan

Okolí Modřan vás doma sedět nenechá. Ohromující příroda, řada sportovišť a cyklostezka podél Vltavy vábí k akci. Ale jen kousek od Modřan se nachází hned několik zajímavých míst s pestrou nabídkou aktivit, které se vyplatí navštívit. Jaké to jsou?

Dostihy Velká Chuchle

Na protějším břehu Vltavy se rozprostírá Velká Chuchle proslulá tamním dostihovým závodištěm. Vydejte se zhlédnout souboj mezi jezdci na koňských hřbetech klidně s celou rodinou. Pokud vaše dítka omrzí sledování dostihové trati, areál ve Velké Chuchli nabízí spoustu možností zábavy pro nejmenší. Venkovní herna jim dává k dispozici pískoviště, houpačky, prolézačky. Každou neděli se mohou děti povozit na zdejších ponících. V zastřešeném dětském kousku se vyřádí v míčkovém bazénu, skákacím hradu nebo klouzáním se na skluzavce.

Dostihy Velká Chuchle - ilustrační obrázek

Aquapalace Praha

Do půlhodiny hravě zdoláte vzdálenost mezi Modřany a čestlickým Aquapalace Praha. Rozlehlý komplex plný vodních atrakcí je zážitkem pro celou rodinu. Na své si přijdou plavci, milovníci vířivek i adrenalinoví nadšenci. Během horkých dnů nezapomeňte navštívit venkovní mokrý bar umístěný přímo v bazéně.

Průhonický park

Vychutnejte si romantickou procházku po Průhonickém parku vzdáleném od Modřan něco málo přes 20 minut. Příroda Prahy 4 vás ohromí. Cestou narazíte na nespočet vyhlídek, určitě se ale zastavte u rybníka Bořín. Kromě další vyhlídky vás zde čeká můstek a přeliv, který vás zviklá. Jste ještě v realitě, nebo jste se přenesli do elfího království?

Za pozornost stojí rovněž Průhonický zámek. Jeho noblesní krása zlákala nejednoho filmaře, a tak se zde natáčelo hned několik oblíbených českých pohádek. Například S čerty nejsou žerty, Popelka, Tři veteráni nebo Princezna se zlatou hvězdou na čele.

Průhonický park s výhledem na jezero

Nový hrad u Kunratic

Nedaleké Kunratice mají také co nabídnout. V jejich blízkosti stojí pozůstatky královského gotického hradu. Zřícenina se nachází v obklopení Kunratického lesa, kam zpovzdálí doléhá bublání Kunratického potoka. Od roku 1958 se Nový hrad řadí mezi kulturní památky ČR.

Jesenice Fun Park

30 minut cesty a přivítá vás Jesenice Fun Park. Areál nabízí různorodou škálu sportovních aktivit a zábavy, není tedy divu, že se těší velké oblibě nejen místních. Děti se v zábavním parku nejen pobaví, nýbrž i rozvíjí své schopnosti. Sportovci mohou využít tenisové kurty, multifunkční hřiště pro míčové hry a pro beach volejbal jsou vyčleněná hned dvě hřiště. Nebo dáte přednost spíše stolnímu tenisu, minigolfu či si zahrajete pentanque? V odpočinkové zóně načerpáte energii i se občerstvíte. Výlet do Jesenice Fun Parku je jako stvořený pro všechny, kdo si nadšeně vychutnávají chvíle aktivního odpočinku.

Už víte, kam se vydáte na výlet nedaleko Rezidence Modřanka?
 

NAPIŠTE NÁM

MÁM ZÁJEM O

ODESLAT